Wystrój industrialny – trend czy mądra inwestycja?
Meble industrialne - inwestycja w przyszłość
5
(1)

Design w stylu industrialnym nie jest niczym nowym. Ludzie od dziesięcioleci mieszkają w przebudowanych magazynach i budynkach przemysłowych. Budynki te oferują przestrzenie na otwartym planie, odsłonięte cegły, wysokie sufity, duże przeszklenia i poczucie minimalizmu. Nieruchomość przemysłowa jest często dobrze zbudowana i oferuje przestrzeń, jakiej zwykle nie można znaleźć w bardziej tradycyjnych domach. Co więcej – dawne peryferie, w których kiedyś mieściły się budynki zakładowe dzisiaj prawdopodobnie są doskonałą lokalizacją w nowym zurbanizowanym świecie.

Mieszkanie na poddaszu w Nowym Jorku jest obecnie prawdopodobnie najbardziej kultowym obrazem, który przychodzi na myśl, gdy myślisz o życiu w stylu industrialnym. Pierwotnie postrzegane jako tanie zakwaterowanie dla walczących artystów i muzyków, teraz są godną pozazdroszczenia przestrzenią do życia, w stylu popularyzowanym przez zachodnie i amerykańskie programy telewizyjne, takie jak np. Friends.

Tanie, szybkie, lekkie i badziewne?

Jak z wieloma rzeczami na tym świecie… “masz to za co płacisz” – w przypadku mebli nie jest inaczej :(.

Tradycyjne meble przemysłowe wykonane są z materiałów zaprojektowanych z myślą o długotrwałym użytkowaniu komercyjnym. Zastosowano grubą stal, lite drewno i trwałe tkaniny, takie jak skóra, aby mogły poradzić sobie z codziennym zgiełkiem w zatłoczonej fabryce lub warsztacie.

Dzisiejszy rynek mebli został zalany tanimi produktami wykonanymi z materiałów jednorazowego użytku. Masowa produkcja mebli tanich, które mają trwać zaledwie kilka lat, stała się powszechnym miejscem i niestety jest przeznaczona do granulowania lub utylizacji na wysypiskach śmieci.

Inwestowanie w ręcznie robione meble oznacza, że ​​otrzymujesz produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to również mebli w stylu industrialnym. Specjaliści w tej dziedzinie spędzają lata rozwijając i udoskonalając swoje procesy, aby zapewnić, że ich produkt jest najwyższej jakości.

Trend czy mądra inwestycja?

Podobnie jak z wieloma rzeczami, w Internecie można znaleźć „ręcznie robione meble w stylu industrialnym” w niskich cenach. Zazwyczaj oznacza to jednak, że ścięto koszty, czasem dosłownie: tanie drewno (takie jak stare deski odzyskane z rusztowań, szalunków budynków itp) oraz słabe wykończenie są często znakami ostrzegawczymi.

Rozglądając się za następnym meblem, radzimy zbadać, skąd pochodzi. Czy firma przedstawia się jako taka, której można zaufać? Czy ma stronę „o mnie” z informacjami i danymi kontaktowymi, w tym adresem? Może się to wydawać oczywiste, ale czy zadbamy o swój komfort psychiczny?

Jak użyteczny jest ten wpis?

Kliknij w gwiazdki by zagłosować

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Jeszcze nie ma ocen. Masz decydujący głos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *