Meble – diabeł tkwi w szczegółach
Detale w meblach robią różnicę
4
(1)

Meble są ważnym aspektem życia większości ludzi. Niezależnie od tego, czy siedzisz na krześle, leżysz na łóżku, czy pracujesz przy biurku, trudno jest spędzić dzień bez potrzeby posiadania jakiegoś elementu z nich (no chyba, że jesteśmy ekstremalnymi minimalistami z nutką masochizmu). Przechowujemy w nich nasze rzeczy, używamy ich do spożywania posiłków, używamy ich także dla przyjemności i oczywiście do różnych form pracy. Stoły do ​​jadalni, kredensy, sofy, biurka, stołki barowe, szafy, szuflady, stoliki i krzesła… to tylko niektóre z wielu przedmiotów, które pomagają nam w codziennym życiu.

W swojej naturze mebel został zaprojektowany tak, aby spełniał swoją funkcję. Definiujesz wymaganie / główne zadanie, a następnie wybierzesz projekt, który zapewni odpowiednie rozwiązanie tej potrzeby – ot podobnie jak ze wszystkim. Jeśli potrzebujesz przechowywać zabawki dla dziecka, prawdopodobnie wybierzesz jakiś rodzaj szafki lub kredensu, jeśli potrzebujesz czegoś do jedzenia, stół do jadalni jest najlepszym wyborem. To wszystko jest bardzo oczywiste. Teraz pytanie brzmi, jaka jest różnica między zwykłymi meblami a designerskimi meblami? Na pewno cena jest na ogół inna. Ale dlaczego?

Świetny mebel zaczyna się od wyobraźni jego twórcy. Dobry projektant zbada pomysły i opracuje rozwiązanie dla naszych potrzeb. Świetny projektant pójdzie o krok dalej. Zamieni funkcjonalny projekt mebli w swoiste dzieło sztuki. Dzięki starannemu rozmieszczeniu kształtów i linii można stworzyć formę wykraczającą poza funkcję. Całą nutkę piękna stworzy idealne połączenie materiałów i estetyki.

Meble designerskie powinny być wciągające, prowokujące do myślenia, przyjemne dla oka i powinny zachwycać. Każdy szczegół powinien działać harmonijnie, wszystkie materiały powinny być starannie dobierane, a jego funkcja powinna być osadzona bez poświęcania piękna estetycznego. Meble designerskie powinny być inwestycją. Kupujesz ekscytujący mebel, to coś więcej niż funkcjonujący obiekt. Ma inspirować, wywoływać emocje i wywoływać rozmowy. Jeśli stół do jadalni może stać się punktem rozmowy na przyjęciu to znaczy, że jest to coś więcej niż meble.

Rozejrzyj się po naszej stronie i sam zdecyduj, czy nasze projekty wywołują emocje. Do każdego projektu podchodzimy z pasją.

Jak użyteczny jest ten wpis?

Kliknij w gwiazdki by zagłosować

Średnia ocena 4 / 5. Liczba ocen: 1

Jeszcze nie ma ocen. Masz decydujący głos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *